Tea type
Black Tea
Ingredients
Not available
Flavors
Bitter, Earth, Malt
Sold in
Loose Leaf
Caffeine
Not available
Certification
Not available
Edit tea info Last updated by dreamloomer
Average preparation
205 °F / 96 °C 5 min, 0 sec 3 g 7 oz / 200 ml

Currently unavailable

We don't know when or if this item will be available.

From Our Community

1 Image

0 Want it Want it

0 Own it Own it

1 Tasting Note View all

From Five O'Clock Tea & Coffee Shops

Mocna i intensywna. Letni zbiór. Piękna i regularna budowa listków. Pochodzi z słynnej plantacji Dikom położonej w pobliżu rzeki Sessa, dopływu Brahmaputry.
Assam Dikom o delikatnie skręconych listkach z licznymi pączkami po zaparzeniu uwalnia klarowny napar w kolorze bordo. Intensywnej mocy towarzyszy korzenny posmak. Słodowa nuta stanowi dopełnienie całości. Goryczka na średnim poziomie nadaje charakteru kompozycji. Doskonała propozycja na herbatę całodzienną, ze względu na wyższy poziom teiny polecana na pobudzenie w porze porannej. Znakomicie smakuje w tradycyjnym wydaniu, lecz może być także polecana jako baza do samodzielnego eksperymentowania i łączenia z dodatkami. Dobrze komponuje się z odrobiną miodu lub cukru trzcinowego.

Dikom to jedna z najstarszych plantacji w regionie. Niektóre drzewka herbaciane na tej plantacji szacowane były na 100-150 lat. Obecnie większość z nich została zastąpiona nowymi roślinami. Wyjątkowa dbałość w ekologiczne użyźnianie gleby, stosowanie naturalnego kompostu sprawia, że krzewy herbaciane wydają kilka razy w roku młode flesze. Dikom stawiany jest jako doskonały przykład naturalnej równowagi ekologicznej. Ogromna bioróżnorodność tam występująca sprawia, że gleba dostarcza krzewom herbacianym wszystkich potrzebnych minerałów i składników odżywczych. Inną cechą wyróżniająca ten region to skład chemiczny wód powierzchniowych. Zawierają one naturalny słodki posmak. Efektem tego jest charakterystyczny aksamitny połysk listków, które po zaprzeniu uwalniają lekko słodowy posmak z subtelnym miodowym akcentem.

About Five O'Clock Tea & Coffee Shops View company

Company description not available.

1 Tasting Note

61
337 tasting notes

Strong, malty, rich aroma.
Rich taste, with strong maltiness, solid earthy notes and slight bitterness.

Flavors: Bitter, Earth, Malt

Preparation
205 °F / 96 °C 5 min, 0 sec 3 g 7 OZ / 200 ML

Login or sign up to leave a comment.